ویژگی های قالیـــشویی بروز و پیشرفته

ویژگی های قالیــشویی مدرن و پیشرفته

یک قالیشویی پیشرفته با ارائه خدمات به مشتریان از طریق تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته نیازهای آن ها را منطبق با دانش روز بر آورده می کند. در زمان قدیم  شستن فرش  از طریق اعضای خانواده و در محیط خانه انجام می شود با تغییر در سبک زندگی و تبدیل آن به آپارتمان نشینی و خانه های مدرن دیگر این روش جوابگو نبود. طوری که همراه با به روز بودن زندگی شستن فرش ها نیز شیوه ای مدرن به خود گرفت و باید به وسیله قالیشویی ها این عمل انجام می شد‌. حال یک قالیشویی مدرن باید دارای ویژگی های زیر باشد تا بتواند نیازهای روزمره شما را پاسخگو باشد.

 

ویژگی های قالیشویی مدرن

قالیشــویی مدرن همراه با خدمات آنلاین

امروزه با توجه به آنلاین شدن تمام کارها در دنیای مجازی با کمترین اقدامات و بالاترین سرعت خدمات آنلاین نقش مهمی را ایفا می کند که قالیشویی مدرن از این قاعده مستثنی نیست و با استفاده از اپلیکیشن های جدید و سایت مختص به خود خدمات آنلاین را به مشتریان ارائه می دهد. بنابراین مشتری با ورود به سایت اطلاعات مربوط به نوع خدمات مورد نظر و نوع فرش ماشینی یا دستی را وارد می کند سپس با ثبت اطلاعات متخصصان در اسرع وقت خود را به مقصد مشتری می رسانند و با خدمات بسته بندی تخصصی و ویژه فرش را می برند که با کمترین زمان ممکن فرشی تمیز و بدون ایراد تحویل مشتری می دهند. همچنین مشتری با استفاده از خدمات آنلاین مربوط به قالیشویی نوین هیچ سختی نمی کشد و در عوض بهترین خدمات را دریافت می کند.

قالیشــویی مدرن با بسته بندی شیک

فرش ها همان گنجینه های ارزشمند هر خانه هستند که با دقت و حوصله ی زیادی طراحی و تولید شده اند بنابراین به همان اندازه در بسته بندی و حمل و نقل آن ها باید دقت شود که با استفاده از خدمات قالیشویی مدرن این کار امکان پذیر است. همچنین باید فرش را تا نکرد تا بافت آن آسیب نبیند یا فرش شکسته نشود تا فرم اصلی خود را از دست ندهد. نکته مهم زمان جابجایی فرش لوله کردن صحیح آن است چه زمانی که به قالیشویی منتقل می شود و چه زمانی که بعد از شستن باید در کاور کشیده شود.

مشتری مداری مشخصه یک قالیشـــویی مدرن

یک قالیشویی مدرن علاوه بر تیم پشتیبانی به صورت حرفه ایی باید از فنون مشتری مداری آگاه باشد. بنابراین باید در اسرع وقت پاسخگوی درخواست مشتریان باشد و هماهنگی و اطلاعات را با سرعت به بخش های دیگر اعلام کند. در نتیجه مشتری با حصول اطمینان از تیم پشتیبانی فرش های ارزشمند خود را به قالیشویی تحویل می دهد‌. حال اگر قالیشویی در تمام مراحل در صورت بروز مشکلاتی برای فرش پاسخگو باشد اعتماد مشتری جلب شده و کماکان همان قالیشویی انتخاب اول وی می باشد.

شستشوی اصولی فرش

شست و شوی فرش در قالیــشویی مدرن با توجه به ابعاد آن

امروزه شست و شوی فرش در قالیشویی مدرن با توجه به سایز و متراژ آن محاسبه می شود. البته اتحادیه قالیشویی ها سالی دو بار قیمت رسمی و مصوب را به مراکز قالیشویی های معتبر اعلام می کنند که آن ها مکلف به رعایت این قیمت ها هستند. البته موردی دیگر به نام قیمت توافقی وجود دارد که باعث می شود قیمت واقعی با قیمت ثبت شده در آگهی تفاوت داشته باشد. بنابراین هزینه مصوب شست فرش به وسیله قالیشویی ها از طرف اتحادیه مشخص می شود مگر در شرایطی که مشتری بخواهد فرش های نفیس یا تابلو فرش ها را شست و شو دهد که در این شرایط به خدمات خاص و هزینه اضافی نیاز است. در نتیجه قیمت توافقی بوده و نیازی به نرخ مصوبه نیست.

 

 

شست و شوی فرش در قالیشویی مدرن با توجه به ابعاد آن

 

تفاوت قالیــشویی مدرن با سنتی

در  شستشوی فرش به طور سنتی قالی به وسیله نیروی انسانی و با دست شسته می شود که خود معایبی مانند پارگی فرش در زمان جابه جایی، شستن یا خیس بودن به جای می گذارد. همچنین در فصول سرد عمل خشک کردن پروسه طولانی است تا جایی که امکان پذیر نیست. و نکته دیگر استفاده از پودر بی کیفیت و نامرغوب که موجب زردی ریشه ها می شود. البته شستن فرش های ارزشمند و خاص نیازمند نیروی کار مجرب به صورت دستی است. اما در قالیشویی های نوین از دستگاه های نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک برای شستن فرش ها استفاده می شود و مراحل انجام آن شامل زدودن خاک درون فرش، ثبات رنگی، لکه بری، شروع فرایند شست و شو، آب گیری و در آخر خشک کردن آن ها است. دستگاه های نیمه اتوماتیک دارای یک شلاق زن و فرچه می باشند که کار شست و شوی فرش را نسبت به سنتی آسانتر می کنند. ولی در دستگاه های تمام اتوماتیک وظیفه کارگر تنها جابجایی فرش ها است. در این روش نخست فرش توسط دستگاه همراه با مواد شوینده و آب با فشار بالا شست و شو داده می شود. سپس با گرفتن آب فرش آن را برای خشک کردن به قسمت گرمادهی منتقل می کنند که در قالیشویی های نوین هنگام خشک کردن دستگاه پرزگیر را به کار می برند. البته در قالیشویی های نوین نظارت و دقت زیادی در زمان شست و شوی فرش نیاز نیست زیرا تمام فرایند این کار توسط ماشین ها انجام می شوند.

پیشنهاد ما به شما

نکات موثر در بررسی فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان اگر این مطلب را می خوانید، احتمالاً در یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button