نحوه انتخاب تابلو فرش

نحوه انتخاب تابلو فرش

خرید و نحوه انتخاب تابلو فرش برای اولین بار ممکن است سخت به نظر برسد، اما وقتی همه جوانب مثبت و منفی رایج ترین سبک ها و الیاف فرش را بدانید، این کاری است که هر صاحب خانه می تواند با ظرافت به آن بپردازد. مدل تابلو فرشهارا که بررسی می کنید، می تواند دیوار به دیوار نصب شود یا در اندازه خاصی با لبه های بسته سفارش داده شود تا به عنوان تابلو فرش استفاده شود . متخصصان برای بحث در مورد نیازهای شما برای تابلو فرش های تخصصی، مناسب ترند، بنابراین احتمالاً برای خرید این نوع خریدها باید از آن ها سوالات خود را بپرسید تا بتوانید به آگاهی و شناخت بیشتری در این حوزه برسید.

نحوه انتخاب تابلو فرش

مهم ترین نکات جهت بررسی نحوه انتخاب تابلو فرش

دو نوع ساختار در مورد نحوه انتخاب تابلو فرش رایج است: تافت دار و بافته شده. اکثر فرش ها دارای دسته هستند، شامل ردیف هایی از نخ های ماشینی هستند که با چسب و پشتی کنار هم نگه داشته شده اند و ماندگاری آنها بین پنج تا هفت سال است. از طرف دیگر، فرش های بافته شده به دلیل طول عمر طولانی خود مشهور هستند، 20 تا 30 سال، بنابراین آنها را گران تر از گزینه های تافت دار می کند. هنگام خرید تابلو فرش اولین کاری که باید انجام دهید این است که از نمونه ای برای تشخیص سبک نخ مورد استفاده در فرش استفاده کنید. اگر نخ بریده شده باشد، به عنوان برش شناخته می شود که با نوع حلقه آن متفاوت است، نوعی نخ که به شکل اولیه باقی مانده است.

 

 

مهم ترین نکات جهت بررسی نحوه انتخاب تابلو فرش

 

نمونه ها می توانند به شما در درک میزان توده فرش کمک کنند، بیشتر سبک ها و الیاف ذکر شده در دستورالعمل های زیر در هر دو فرش بافته و تافت دار استفاده می شود و درک تفاوت آنها می تواند به شما در خرید بهترین گزینه برای خانه شما کمک کند. علاوه بر نحوه انتخاب تابلو فرش، شما همچنین می خواهید در مورد روکش فرش بپرسید که می تواند به جبران آلودگی خاک کمک کند. قبل از نصب یک تابلو فرش، باید روکش مناسب را روی زمین بگذارید، اما اکثر فرش های کف تا کف باید توسط متخصصان نصب شود، زیرا آنها می توانند در بهترین حالت ممکن درزها را پنهان کنند.

 

به هنگام کار با متخصصان، متوجه خواهید شد که فرش اغلب توسط حیاط مربع فروخته می شود، نه فوت مربع، لذا برای قیمت هر فوت مربع باید قیمت را بر 9 تقسیم کنید. اگر می خواهید ببینید فرش در خانه شما چگونه است، سعی کنید یک نمونه رول برش را درخواست کنید، شما همچنین باید فرش را به درستی تمیز کنید تا رنگ اصلی دست نخورده باقی بماند.

 

بررسی انواع مختلف و عوامل موثر در نحوه انتخاب تابلو فرش

شکل فرش می تواند تعیین کننده ظاهر آن در خانه شما باشد و مهمتر از همه، احساس آن در زیر پا، پس سعی کنید در حین انتخاب تابلو فرش تمام این موارد را رعایت کنید. اندازه فرش می تواند کوتاه باشد، یا می تواند نرم یا سفت باشد یا اینکه جزئیات مربوط به اینکه محصول در شرایط ساییدگی معمولی در طول سالها چقدر خوب دوام می آورد، هم باید بررسی گردد.

 

فرش های سیزال شبیه سیزال یا سایر الیاف گیاهی هستند و از پشم یا مصنوعی ساخته شده اند. این فرش ها شبیه انواع سیزال هستند اما نرم تر از اصل آن هستند و لکه ها را بهتر از بین می برند. ویلتون یک فرش بافته برتر محسوب می شود. این بر روی یک باف ژاکارد ساخته شده است و می تواند برش، حلقه یا مخلوطی از برش و حلقه داشته باشد. این فرش ها محکم ساخته شده اند و استفاده از آنها، موجب می شود تا سال های آینده بسیار با دوام باشند و بتوان مدت ها از آن ها استفاده نمود.

 

 

بررسی انواع مختلف و عوامل موثر در نحوه انتخاب تابلو فرش

 

فرش مخمل نرم است، به خاطر پارچه آن که به این اسم نامگذاری شده است. یکنواخت و متراکم است. سطح یکنواخت آن می تواند با گذشت زمان تورفتگی ها و مسیرهایی را نشان دهد.

 

فرش های پشمالو دارای انبوهی طولانی هستند، عمودی نمی ایستند، به همین دلیل است که این محصولات ظاهر پشمالو دارند. این نوع فرش ها در رنگ های معاصر عرضه می شوند و حسی جذاب دارند؛ اما این نخ های بلند هنوز می توانند در سر چرخان خلاء گیر کنند که نگهداری را با چالش مواجه می کند. ویژگی های موثر این نوع فرش، موجب شده در بین افراد بسیار محبوب باشد که اغلب به آن فرش میخانه ای می گویند، اشاره ای به ظاهر مکرر فرش در رستوران ها و هتل ها دارد. آکسمینستر مقرون به صرفه ترین فرش بافته شده است و در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است. این یکی از با دوام ترین گزینه هایی است که می توانید خریداری کنید، اما مانند دیگر انواع موجود ممکن است صنعتی به نظر برسد.

 

برش آجدار در فرش می تواند به صورت یک توده برش و حلقه باشد که در قسمت هایی تزیین شده است تا طرح های حک شده روی آن ایجاد شود. همچنین ممکن است تغییرات رنگی را در کل تابلو فرش داشته باشد.

 

از آنجا که سطح بافت آن می تواند علائم و لکه ها را استتار کند، لذا یک برش آجدار انتخاب خوبی برای اتاق کودکان یا سایر فضاهای پر رفت و آمد است. از مخمل بلندتر و متراکم تر است، اما به همان اندازه راحت است و آن را به پوششی دنج برای اتاق خواب تبدیل کرده است. پس سعی کنید در حین انتخاب تابلو فرش مراقب باشید که جنس، رنگ و شکل آن را مطابق با سیلقه خود انتخاب کنید تا مشکلی ایجاد نگردد.

 

تابلو فرش حیوانات

نتیجه گیری:

ظاهر، بافت و طول عمرتابلو فرش نیز توسط الیافی که برای ایجاد آن در وهله اول استفاده می شود تعیین می شود. فرش را می توان با الیاف طبیعی، مانند پشم، یا می توان با الیاف مصنوعی برای تقلید از گزینه های طبیعی مانند پلی استر تهیه کرد. اکثر فرش ها حاوی ترکیبی از چند الیاف هستند، به همین دلیل مهم است که در نحوه انتخاب تابلو فرش توجه داشته باشید که در ابتدا چه نوعی را خریداری می کنید.

پیشنهاد ما به شما

نکات موثر در بررسی فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان اگر این مطلب را می خوانید، احتمالاً در یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button