نحوه استفاده از شامپو فرش

نحوه استفاده از شامپو فرش

فرش های ما به خاطر زندگی شلوغ و فعال ما آسیب می بینند. تردد روزانه روی آن و ایجاد لکه های اجتناب ناپذیر تضمین می کند که آنها به نظافت منظم نیاز خواهند داشت. خبر خوب این است که استفاده از شامپو فرش می تواند نقش موثری در استفاده از تمیزکردن فرش داشته باشد، می تواند به خاک و کثیفی عمیق نفوذ کرده و فرش ها را همانند بقیه دکوراسیون تمیز نگه دارد. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر لازم است، ادامه مطلب را دنبال کنید تا بتوانید آگاهی و شناخت گسترده ای در این حوزه کسب کنید.

نحوه استفاده از شامپو فرش

نکات حائز اهمیت در بررسی نحوه استفاده از شامپو فرش

از بین همه مواردی که برای شستشوی فرش می توان انتخاب کرد، استفاده از شامپو فرش می تواند نقش موثری داشته باشد، چرا که به راحتی قابل استفاده است و در منزل می توان لکه های موجود روی فرش را ناپدید کرد. هنگامی که یک یا دو بار در سال بر روی فرش های رنگ آمیزی شده و دارای آلودگی یا کثیفی شدید استفاده می شود، آب گرم شده با یک ماده شیمیایی مناسب شامپو می تواند حتی مواد سرسخت مانند سس گوجه، قهوه، ادرار حیوانات خانگی و جوهر را از بین ببرد.

 

  • ابزارها و مواد مورد استفاده جهت شست و شو

شامپو فرش

پاک کننده لکه

پارچه های پنبه ای

جارو برقی

 

توجه به این نکته ضروری است با پیشرفت تکنولوژی بیشتر افراد تمایل دارند برای تمیز کردن فرش از  بخارشوی استفاده کنند اما در حقیقت دو روش تمیز کردن کاملاً متفاوت هستند. بخارشوی به همراه استفاده از شامپو فرش از بخار استفاده می کند،بسیاری ادعا می کنند که تمیز کردن بخار می تواند لکه ها را بدتر کرده و به الیاف فرش آسیب برساند، بنابراین بیشتر برای سطوح سخت توصیه می شود. از طرف دیگر، استفاده از آب گرم، شامپوی فرش را به عمق فرش می برد. سپس تمام کثیفی را از فرش خارج می کند و الیاف و پایه فرش تمیز می ماند.

 

ابزارها و مواد مورد استفاده جهت شست و شو

نحوه شستشوی فرش با شامپو فرش

  • مرحله 1

اولین کاری که باید برای استفاده از شامپو فرش انجام دهید، خرید تجهیزات است. تصمیم گیری در مورد اجاره یا خرید دستگاه آب گرم بستگی به میزان استفاده شما دارد. اکثر مصرف کنندگان که یک روز را به این کار اختصاص می دهند، گزینه اجاره برای آنان، مقرون به صرفه تر است. اجاره ماشین از یک فروشگاه بزرگ می تواند مقرون به صرفه باشد و در هزینه های شما صرفه جویی کند. حتماً دستگاهی را انتخاب کنید که مورد تأیید نمایندگی های معتبر برای شست و شوی فرش و موکت باشد. تولیدکنندگان فرش در سراسر کشور، دستگاه ها را با توجه به کارآیی و عملکرد مناسبی که دارند، با گواهی نامه های مختلف برچسب گذاری می کند. پس از انتخاب دستگاه تمیز کننده، به دستورالعمل های آن توجه زیادی داشته باشید. فقط از یک شامپوی فرش تجاری با مهر تایید آنان استفاده کنید و مطمئن شوید که یک مارک سازگار را انتخاب می کنید که آسیبی به فرش شما وارد نکند. هیچگونه مواد شیمیایی دیگری را به مخلوط اضافه نکنید یا محلول تمیز کننده را رقیق نکنید تا قوی تر شود و آسیب جدی به فرش شما وارد کند.

 

  • مرحله 2

قبل از استفاده از شامپو فرش روی فرش های خود، بهتر است اتاق را روشن کنید تا جایی که ممکن است فرش در معرض دید قرار گیرد. کمی وقت بگذارید تا با استفاده از اسپری پاک کننده لکه ها، لکه های کوچک تر و سخت را برطرف کنید. بسته به توصیه محصول، پاک کننده مستقیماً روی لکه اسپری می شود و سپس جاروبرقی می شود یا با یک پارچه تمیز روی آن تمیز می شود.

 

  • مرحله 3

قبل از استفاده از شامپو فرش، جاروبرقی را روی فرش های خود بکشید تا هر گونه آلودگی و گرد غبار برطرف شود. با این کار گرد و خاک و هر شن و ماسه ای که در خانه روی فرش ایجاد شده است از بین می رود. در عین حال، جاروبرقی الیاف فرش را به راحتی تمیز می کند و خاکی را که در اعماق فرش به دام افتاده است را شل می کند و تلاش تمیز کردن شما را بسیار موثرتر می کند. یک جاروبرقی خوب قبل از استفاده از شامپوفرش نیز به شما این فرصت را می دهد تا موارد کوچک، مانند نوارهای لاستیکی، لوازم جانبی مو و گیره های کاغذی را که می تواند نحوه تمیز کردن شما را مختل کند را برطرف نماید.

 

  • مرحله 4

مقداری آب تمیز را با شامپو فرش مخلوط کنید. هنگامی که فرش ها را شامپو می کنید، سعی کنید به آرامی شامپو فرش را روی الیاف فرش بکشید. از شامپو بیشتر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید، زیرا این امر به خوبی حل نمی شود و بقایای اضافی را روی فرش باقی می گذارد. هنگامی که فرش های خود را مطابق دستورالعمل گفته شده تمیز کردید، آماده شروع هستید. از گوشه دور اتاق شروع کنید و به آرامی به جلو بروید تا شامپوی فرش به خوبی رقیق شده روی فرش به آرامی رها شود. قبل از اینکه کل فرش خود را در معرض هر محلول شیمیایی قرار دهید، دستگاه آب گرم را در گوشه ای آزمایش کنید تا مطمئن شوید محلول شامپو فرش بر رنگ فرش یا آسیب به سطح آن، تأثیر نمی گذارد. برای تمیز کردن فرش از آب داغ استفاده نکنید، زیرا باعث کوچک شدن و از بین رفتن الیاف می شود. برای فرش های پشمی، دستگاه را به جای آب داغ با آب سرد پر کنید. از آب گرم فقط برای فرش مصنوعی استفاده کنید.

شستشوی فرش با شامپو فرش

نتیجه گیری:

برای دستیابی به بهترین نتیجه جهت استفاده از شامپو فرش، به طور متناوب آن را روی فرش فشار دهید تا از ایجاد آب اضافی روی فرش جلوگیری شود. مدت زمان خشک شدن فرش ها بعد از شستن با شامپو با آب گرم بستگی به اندازه اتاق، نوع فرش، ضخامت روکش، میزان کثیفی و تهویه دارد. برخی از کارشناسان 4 تا 6 ساعت زمان خشک شدن برای یک اتاق متوسط ​​با تهویه مناسب پیش بینی می کنند، اما خشک شدن فرش ها ممکن است بین 8 تا 12 تا 24 ساعت طول بکشد تا کاملا خشک شود.

پیشنهاد ما به شما

نحوه انتخاب تابلو فرش

نحوه انتخاب تابلو فرش

نحوه انتخاب تابلو فرش خرید و نحوه انتخاب تابلو فرش برای اولین بار ممکن است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button