انواع دستگاه های مدرن قالیــشویی

انواع دستگاه های مدرن قالیشــویی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت دستگاه های مدرن قالیشویی حدود نود درصد مردم فرش های خود را برای شست و شو به قالیشویی تحویل می دهند تا کار خود را تا حدالامکان راحت کنند؛ بنابراین در هر شهر تعدادی قالیشویی وجود دارد که سطح رضایت مشتری و کیفیت کار آن ها به دستگاه های قالیشویی، پرسنل و مدیریت آنجا بستگی دارد. از جنبه دیگر صنعت قالیشویی با درآمد نسبتا بالا هر شخصی توانایی این را دارد که با سرمایه مشخص و برنامه ریزی دقیق این کسب و کار را به اجرا در بیاورد. حال انواع دستگاه های قالیشویی به شرح زیر است.

 

انواع دستگاه های مدرن قالیشویی

دستگاه های مدرن قالیــشویی دستی سه برسه

دستگاه های مدرن قالیشویی دستی سه برسه جهت شستن فرش های گرانبهای دستباف استفاده می شود که این دستگاه شلاق زن به علت جلوگیری از صدمه دیدن فرش به صورت ضربه ای عمل می کند. همچنین این دستگاه به دو حالت دو موتوره یا سه موتوره در سطح بازار به فروش می رسد که صفر تا صد هدایت و روش استفاده آن توسط پرسنل انجام می شود.

 

دستگاه های مدرن قالیــشویی تمام اتوماتیک

امروزه دستگاه های مدرن قالیشویی تمام اتوماتیک در اکثر کارخانه ها موجود می باشند که به خاطر خصوصیاتی مانند نبود لرزش دستگاه در حین کار، نبود آلودگی صوتی، سرعت بالا، کیفیت بالا و قدرتمند بودن انتخابی مناسبی هستند. همچنین این دستگاه در دو شکل میزی و رولی بدون دخالت دست عمل شست و شو را انجام می دهد طوری که فقط تحرک فرش با دستگاه میزی یا ریلی کافی است‌.

 

دستگاه قالــیشویی تمام اتوماتیک رومیزی چگونه کار می کند؟

در این حالت دستگاه ثابت است و فرش با خیس خوردن از طریق نقاله به زیر فرچه ها و برس های شست و شو منتقل می شود سپس مواد شوینده مختص به فرش اضافه شده و عمل شستن آغاز می شود. بعد از این مرحله فرش به قسمت پایینی دستگاه فرستاده می شود و به وسیله واترجت عمل آبکشی صورت می گیرد سپس لوله شده و آماده خشک کردن می شود.

 

دستگاه قالــیشویی تمام اتوماتیک ریلی چگونه کار می کند؟

در دستگاه اتوماتیک ریلی فرش ثابت و دستگاه در حال تحرک است که خود نیازمند پنج مرحله شست و شو می باشد.

 

 

 دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک

دستگاه خاک گیر یا گردگیر

در این مرحله دستگاه گردگیر خود شامل مدل های دستی، میزی و دورانی است.

 

مدل دستی

برای فرش هایی که غرق در گرد و غبار هستند گزینه مناسبی است. البته این دستگاه حالت شلاق زن دارد که برخی مواقع آسیب دیدگی و پارگی بافت فرش را به همراه دارد. همچنین گرد و خاک را در اتمسفر پخش کرده و موجب سخت شدن تنفس برای پرسنل و اشخاص دیگر در آن مکان می شود.

 

مدل دورانی

در این مدل چند فرش داخل آن قرار داده می شود سپس به صورت دورانی یا چرخشی به مدت ده الی پانزده دقیقه گرد و غبار عمق و سطح فرش را می گیرد و آن را عاری از هر گرد و خاکی تحویل می دهد. از مزایای مدل دورانی می توان به میزان آلودگی صوتی بسیار پایین و عدم آسیب دیدگی فرش اشاره کرد.

 

دستگاه اتوماتیک گردگیر میزی

اگر قالیشویی پیشرفته و به روز باشد وجود دستگاه گردگیر میزی جزء الزامات آن می باشد که قبل از عمل شستن تمام گرد و غبار و آلودگی های ناشی از آن توسط دستگاه گرفته می شود. همچنین به علت عدم پخش شدن گرد و خاک در هوا طرفدار زیادی میان قالیشویی ها دارد.

 

مزایای استفاده از دستگاه های مدرن قالــیشویی تمام اتوماتیک

دستگاه های مدرن قالیشویی تمام اتوماتیک خود دارای مزایایی می باشد که آن را از سایر دستگاه ها متمایز می کند که به شرح زیر است.

  • جلوگیری از پارگی و آسیب دیدگی فرش
  • پاک کردن لکه های عمیق و داخلی فرش
  • لرزش پایین این دستگاه نسبت به سایر دستگاه ها
  • رضایت کامل مشتری
  • صرفه جویی در مصرف برق
  • کاهش میزان آب مصرفی با به کارگیری این دستگاه ها
  • جلوگیری از رشد میکروب ها با رعایت کردن استاندارد ها و نکات بهداشتی
  • سرعت عمل بالا
  • کاهش زمان مصرفی جهت عمل شست و شو
  • کاهش خستگی پرسنل قالیشویی

 

مزایای استفاده از دستگاه های مدرن قالیشویی تمام اتوماتیک

ملاک های لازم جهت انتخاب دستگاه های مدرن قالیــشویی

برخی مواقع هزینه کردن زیاد جوابگوی نیازهای یک قالیشویی نیست بنابراین دقت و بررسی لازم زمان انتخاب دستگاه های مدرن قالیشویی اهمیت زیادی دارد و تنها پول ملاک نیست. بسیاری از این دستگاه ها با فناوری پیشرفته و نوین در سطح کشور تولید می شوند که قطعات آنها از استاندارد، کیفیت، مرغوبیت و عمر بالایی برخوردار هستند که با عرضه آن به بازار که رضایت کامل مدیریت قالیشویی، پرسنل و در نهایت مردم را به همراه دارد. در حالت کلی زمان تهیه دستگاه های قالیشویی باید به موارد زیر توجه کرد.

 

ضمانت قطعات و گارانتی تعویض آن ها

خرید دستگاه متناسب با نیاز مصرفی قالیشویی باشد.

کیفیت و امکانات دستگاه متناسب با قیمت آن باشد.

پایین بودن درجه صدا و لرزش

توجه عمر مفید قطعات دستگاه

بالا بودن میزان قدرت پاک کنندگی و قدرت موتور

توجه به مقدار برق مصرفی توسط دستگاه

 

به کار گیری تجهیزات و دستگاه های مدرن قالیــشویی

معمولا دستگاه های مدرن قالیشویی و تجهیزات به کار رفته در کارخانه ها متفاوت است طوری که انتخاب و خرید ماشین آلات و تجهیزات به هزینه مشخص شده و بودجه از طرف مدیریت قالیشویی بستگی دارد. این تجهیزات شامل دستگاه آبگیر لوله ای، دستگاه فرچه کشی و هر دستگاهی که به صورت اتوماتیک به کار می رود نشانه توانایی قالیشویی در ارائه خدمات می باشد. همچنین هر چه خدمات ارائه شده کیفیت بالایی داشته باشد مسلما ارتباط مستقیمی با میزان مهارت و تجربه پرسنل و تجهیزات قالیشویی دارد. البته عواملی مانند متریال و مواد شوینده مورد استفاده روی درجه شستن تاثیر می گذارد؛ بنابراین مشتریان انتظار دارند قالیشویی ها علاوه بر شستن تمیز فرش سالم ماندن آن را در نظر بگیرند.

اهمیت دستگاه های مدرن قالیشویی برای مشتریان خریداران دستگاه قالیشویی به نوع ماشین آلات و تجهیزات جهت ارائه خدمات اهمیت زیادی می دهند. برای مثال اگر فرش شما دستباف یا عتیقه باشد علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در مورد شست و شوی فرش باید ماشین ها و ابزارآلات سلامت و کیفیت فرش را تضمین کنند.

پیشنهاد ما به شما

نکات موثر در بررسی فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان

انتخاب فرش مناسب اتاق نوجوان اگر این مطلب را می خوانید، احتمالاً در یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button